Letáky

Tlač letákov 

Vytlačiť si firemný leták je aj v súčasnej dobe stále nápad na nezaplatenie. Je to ideálny spôsob ako doručiť informácie svojím zákazníkom.  Voľba správnej veľkosti, formátu a kvality papiera vie doplniť posolstvo, ktoré mienite doručiť zákazníkovi. 

Ako?

 

 

Voľba formátu:​

Za leták by sme vedeli považovať tlač papiera vo formátoch od A6 po A3 ( avšak formát A3 iba v skladanej forme). To znamená, že zo základných formátov sú to A6, A5, A4 a A3. Veľmi často používaný je formát DL čo je 1/3 A4 formátu. Menej používané formáty sú štvorcové a to 12×12 cm, 15×15 cm a 20×20 cm. Formáty A5 a DL ( v skladanej alebo finálne orezanej forme) sú ideálne na zasielanie poštou

Skladanie letáku:​

Ak chcete prezentovať bohatý obsah je nutné použiť väčší formát papiera. Následne je nevyhnuté dostať tlačený leták do formátu vhodného na doručenie. Pri skladaní ( falcovaní) poznáme tieeto základné spôsoby skladania: na 4 strany:  na pol, na 6 strán: do C a do Z, na 8 strán: mapa, okienko, harmonika. 

Výber papiera:

Letákom dokážete osloviť podvedomie zákazníka. Skôr ako človek prečíta prvé riadky, dotyk povrchu letáku viacerými spôsobmi vie nasmerovať jeho zmysly. Gramáž: letáky na papieri 90 – 115 g/m2 pôsobia masovo, informatívne a lacno. Štandardná gramáž letákov ktorou nič nepokazíte je 135 -150 g/m2. Gramáž papiera 170-200 g/m2 pôsobí luxusnejšie. Voľba lesklého alebo matného povrch je viac menej na Vašom vkuse. Keď však chcete pôsobiť „eco“, bude nutnosť  použiť recyklovaný alebo ofsetový papier.

Povrchová úprava:

Predĺžiť životnosť letákov nie je vôbec drahá a náročná vec.  Celoplošným lakovaním zabezpečíme vyššiu odolnosť voči oteru ( poškriabaniu) farby. Lamináciou dokážeme ochrániť povrch letáku nielen omnoho väčšiemu mechanickému namáhaniu aj voči vlhkosti.